ŠKOLA

O ŠKOLE DS STANOVY ŠKOLY KDO JE KDO INSIGNIE, KIMONA A BARVY

 KIMONA A INSIGNIE ŠKOLY DRAGON SPIRIT


Kung Fu DRAGON SPIRIT Brno - KIMONO

Škola Dragon Spirit je symbolizována dvě základníma barvama - červenou a bílou. Význam těchto barev je vysvětlen dále. Kimona členů proto mají červeno-bílou barevnou kombinaci, stejně jako má znak Školy. Jednotlivé barvy jsou voleny symbolicky, aby vyjadřovaly požadované vlastnosti členů oddílu.

Alternativně k červeno-bílé kombinaci barev existuje varianta černo-zelená, interně označovaná jako "pracovní" nebo "venkovní". Je určena pro cvičení a exhibice v exteriérech, v přírodním a špinavém prostředí, zejména na travnatém a zemitém povrchu.


Červená barva

Červená barva je symbolem krve a dosažených cílů, ale i jisté formy agrese a použití síly. Krev za své přesvědčení v historii proléval nejeden člověk a přeneseně tato barva v našem výkladu symbolizuje obrovské úsilí, které musí cvičenec vynaložit k tomu, aby dosahoval na jednotlivé příčky svého rozvoje, a to nejen v rámci tréninku, ale i v osobním životě. Ve "venkovní" variantě kimona je červená barva nahrazena barvou černou.

Bílá barva

Bílá barva je všeobecně vnímána jako symbol míru, čistoty, začátku a netknutosti. Použití této barvy na kimonu a ve znaku doprovázela myšlenka, že člověk stále objevuje nové věci a neustále se učí. Každé nové učení je začátek další cesty a ať jde o žáka nebo mistra, každý začíná od nuly. Ve "venkovní" variantě kimona je bílá barva nahrazena barvou zelenou.

Pruhy na kimonu

Design kimon Školy obsahuje pruhy opačné barvy na rukávech a nohavicích. Podobnost těchto symbolů lze najít v kole Taiji, kde jsou malá kolečka zvaná Bapho, která symbolizují, že nic není jen černé nebo jen bílé, jen správné nebo jen špatné, atd. Barvy se vzájemně prolínají a ovlivňují, stejně jako dobro a zlo, a neexistuje ryzí jednobarevnost a čistota. Stejným symbolem jsou pruhy opačné použité barvy na nohavicích a rukávech. 

K bílé barvě jakožto symbolu míru, klidu a vyrovnanosti je potřeba zdůraznit, že učení Kung Fu slouží k sebeobraně a obraně slabších, ovšem k dosažení takového stavu je mnohdy potřeba využít svých znalostí a dovedností proti případnému agresorovi defenzivním způsobem o stejné nebo trošku větší intenzitě, což symbolizují červené pruhy na bílých kalhotách.

Oproti tomu červený vrch kimona, jak je již výše popsáno, poukazuje na cílevědomou a mnohdy až bolestnou cestu za svým cílem, ovšem každý člověk má své hranice, které by nepřekročil, kdy potřebuje zpomalit, zmírnit a správně se rozhodnout. Tento uklidňující regulační prvek symbolizují bílé pruhy na ramenou.

Insignie

Každý člen Školy DRAGON SPIRIT má povinnost mít na kimonu našité oficiální insignie, které pomáhají zejména pro identifikaci svěřence na soutěžích, seminářích, kurzech, apod. Jsou jimi:

  • Nášivka se znakem Školy DRAGON SPIRIT, který se umisťuje na levou část hrudníku (na srdce).
  • Nášivka Federace Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu, která se umisťuje na levé rameno.
  • Nášivka Jednoty OREL Husovice na pravé rameno.

(umístění insignií na kimonu je znázorněno na obrázku nahoře)Doplňující informace ke kimonům

  • Kimona necháme šít na zakázku u firmy IPPON v Ostravě podle vzoru ZDE. Tím však nebude nikomu bráněno, aby si kimono nechal ušít u jiného výrobce nebo doma.
  • Výstřih kimona si každý může zvolit - skládané kimono nebo výstřih do V.
  • Délka rukávů je na volbě každého zvlášť, ovšem preferována je poloviční délka rukávu.
  • Velikost kimona se stanovuje podle výšky cvičence a je odstupňována po 10 cm (tj. ... 160, 170, 180, ...).
  • Kimono má mít zpevněná ramena, výstřih a kolena.
  •  Preferujeme hromadné objednávání kimon a vybavení, a to kvůli snížení nákladů na dopravu.
  • Jestliže někdo již z dřívějšího cvičení vlastní kimono z jiného stylu, jiné barvy a střihu, aj., může v něm bez problémů cvičit ;-)