STYL

CHAN SHAOLIN SI KUNG-FU DJU SU A SEBEOBRANA Z HISTORIE KUNG-FU ZAKLADATEL STYLU PÁSY A JEJICH VÝZNAM

DJU SU A SEBEOBRANA

 

Výcvik sebeobrany v oddílu DRAGON SPIRIT vychází z výcviku samotného stylu Chan Shaolin Si & Dju Su Kung Fu, kde právě složka stylu DJU SU je zaměřena na nácvik a provádění sebeobranných technik. Vzhledem k moderním trendům výcviku sebeobrany nabízíme rozšířený výcvik pouze této složky stylu pro zájemce o cvičení, kteří se nechtějí věnovat kompletnímu stylu bojového umění jako takového, ale mají zájem o samostatnou sebeobranu.

Klub DRAGON SPIRIT Brno proto nabízí výcvik pod názvem SYSTÉMOVÁ SEBEOBRANA, který je vyučována a aplikována obdobnou formou, která je známá z bojových systémů Krav Maga, Systema nebo Musado, obohacena o kondiční tréninky s vybavením (box. Rukavice, chrániče, box. Pytle apod.) obdobnou formou jako Kickbox a obdobné sporty.

Systémová sebeobrana je zaměřena na výcvik technik, které mají pomoci obstát při jakékoliv konfliktní situaci. Tyto situace jsou z převážné většiny nepředvídatelné, probíhají velmi rychle, s velkým psychickým i fyzickým vypětím a bez jakéhokoliv vzorce. Řešení takové situace je založeno nejen na nacvičených technikách, ale také na vlastní intuici a psychické schopnosti zareagovat a zvládnout stresovou situaci.

Výcvik systémové sebeobrany v DRAGON SPIRIT se snaží maximálně zohlednit individuální požadavky a schopnosti každého jedince, se zaměřením na fyzické a psychické předpoklady a schopnosti každého zvlášť. Součástí tréninků je nácvik jednotlivých prvků sebeobrany (úchopy, páčení, údery, kopy atd.), sebeobrana se zbraní i bez, obrana proti zbraním (s důrazem na „běžné“ situace ve veřejných zařízeních a na ulici), kondiční cvičení, cvičení u box. pytlů, zpevňovací a posilovací cvičení atp.

Vše je zaměřeno pro co nejkomplexnější přípravu jedince pro řešení konfliktní situace v jakémkoliv prostředí.

V případě zájmu nabízíme možnosti účastnit se soutěží formátu otevřených mistrovství Evropy a Světa v soutěžních kategoriích Semi-Contact, Light-Contact (Sanda, Čínský box), Self-Defence (Duo Systém), popř. jiných podle nabídky soutěží.